خرید و صدور آنلاین بیمه نامه

چرا خرید و صدور آنلاین بیمه ؟

عمر و اموال افراد در معرض ریسک‌های مختلفی قرار دارد. خرید بیمه عمر، همچون خرید بیمه بدنه خودرو، بیمه شخص ثالث ، حوادث، آتش سوزی و سایر بیمه‌ها، به کاهش خطرات ناگهانی کمک می‌کنند. خرید و صدور آنلاین بیمه و به طور کلی خرید بیمه موجب می‌شود، شرکت بیمه نقش مهمی را در رفع خسارات وارد شـده به افراد ایفا کند. مرگ، ناتوانی، فقدان و تخریب تنها بخشی از خطرات احتمالی است که منجر به آسیب‌های مالی و جانی می‌شوند.

فارغ از روش خرید بیمه نامه، لازم است اطلاعات کافی در زمینه انواع بیمه نامه ها و بیمه نامه ی مورد نیاز خود داشته باشید. با توسعه فناوری دیجیتال و گسترش استفاده از اینترنت دستیابی به اطلاعات تخصصی بیمه ای اسان تر و در دسترس شده است. در کنار دستیابی به اطلاعات تخصصی وجود مشاوره و ارتباط نزدیک و تنگاتنگ با متخصصان بیمه ایی نقش مهمی در آگاهی درخصوص شرایط بیمه نامه های مورد نیاز ایفا می کند . این امر با ورود شرکت های بیمه به عرصه ارائه خدمات اینترنتی و برپایه بستر مجازی بسیار تسهیل شده است. که همگی این مزایا با ظهور و وجود خدمات بر پایه مجازی و بر خط محقق شده است.

به‌طور کلی خرید بیمه‌ی خودرو، درمانی، حوادث و… به دو صورت امکان‌پذیر است. یکی از راه‌های قدیمی و مرسوم آن، مراجعه حضوری به دفاتر بیمه است. اما راه دیگری که سختی‌های خرید را به حداقل رسانده، اقدام از طریق درگاه‌های اینترنتی‌ و خرید و صدور آنلاین است.

هنوز افراد زیادی هستند که به صورت حضوری (آفلاین) بیمه‌نامه‌ی خودشان را خریداری می‌کنند؛ اما دلایل متعددی وجود دارد که گاهی موجب ناکارآمدی این روش می شوند. از جمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • محدودیت‌های زمانی
  • عدم داشتن اطلاعات کافی
  • صرف هزینه‌های بیشتر
  • آسیب به محیط زیست
  • فاصله مکانی

قانونی بودن سایت‌های خرید آنلاین بیمه

با وجود رواج خرید اینترنتی در سال‌های اخیر، باز هم مشتریان در اعتبار سایت‌های اینترنتی تردید دارند. این مساله در بین بیمه‌گزاران هم دیده می‌شود. خبر خوش این است که بیمه مرکزی، طبق آیین نامه ۹۲٫۲ قانون بیمه‌گری، صدور پروانه کارگزاری رسمی بیمه برخط (آنلاین) را تصویب و تایید کرده است. بیمه مرکزی این مجوز را برای کارگزاران حقوقی یا اشخاص حقیقی متقاضی واجد شرایط آیین نامه صادر می‌کند تا در زمینه خرید و صدور آنلاین بیمه اقدام نمایند. پس در قانونی بودن سایت‌های استعلام و خرید اینترنتی بیمه دارای مجوز یاد شده جای نگرانی نیست. با این مجوز، سایت‌های خرید و صدور آنلاین بیمه خدمات زیر را انجام می‌دهند:

  • امکان مقایسه و ارائه مشاوره آنلاین درباره نرخ و شرایط خدمات بیمه‌ای
  • بازاریابی و فروش اینترنتی رشته‌های بیمه‌ای
  • امکان استفاده از درگاه بانکی برای واریز آنلاین حق بیمه از طریق اتصال به سیستم‌های مالی

مزایای خرید و صدور آنلاین بیمه

خرید بیمه از درگاه‌های اینترنتی همیشه این دغدغه را برای مشتریان به‌وجود می‌آورد که آیا بیمه‌ی خریداری شده اعتبار لازم را دارد؟

در این‌باره باید گفت که به تایید بیمه مرکزی هیچ تفاوتی میان بیمه‌نامه‌های فیزیکی و دیجیتال وجود ندارد؛ بدین‌ترتیب با خرید از سایت‌های معتبر، نه تنها دقیقا همان بیمه‌نامه را دریافت خوهید کرد بلکه شرایط خریداری بیمه آسان‌تر و دلچسب‌تری را تجربه خواهید کرد.

از شروع تا پایان تنها با چند کلیک

وقتی صحبت از خرید و صدور آنلاین بیمه می‌شود دیگر از دغدغه‌هایی مثل گرفتن مرخصی، ماندن در ترافیک، نگرانی از در انتظار ماندن و… خبری نیست. تمام روند کار، در سیستم خانگی، لپتاپ یا تلفن همراه شما پیش می‌رود و معمولا پیش‌ از گذشت یک روز بیمه‌نامه‌ی شما در دو نسخه‌ی دیجیتال و فیزیکی در اختیارتان خواهد بود.

دریافت مشاوره فقط با یک تماس

از آنجایی که خرید بیمه از حساسیت بالایی برخوردار است، در گذشته خریداران ترجیح می‌دادند که پیش از خرید، از یک فرد مطمئن و آگاه درباره‌ی بیمه‌ای که تهیه می‌کنند سوال بپرسند. البته که این راه صددرصد جامع و صحیح نبود و ممکن بود در نهایت کسب اطلاعات به شیوه‌ی مطلوب صورت نگیرد. این مسئله در خرید آنلاین بیمه دیگر جایگاهی ندارد و شما می‌توانید با تماس با مشاورین باتجربه و مجرب، علاوه‌ بر دریافت پاسخ سوالات خود، از راهنمایی‌های لازم نیز بهره‌مند شوید.

پاسخگویی در کمترین زمان

در دفاتر بیمه، جمعیت زیاد، زمان کاری محدود و دلایل دیگری وجود دارد که گاهی اوقات پاسخگویی مسئول مربوطه به شما را ممکن است با اختلال مواجه ‌کند.

این درحالی‌ست که چندین روش مختلف برای مخاطبین بیمه بین در نظر گرفته شده است تا بتوانند در کمترین زمان ممکن، بهترین پاسخ را دریافت کنند. هم‌چنین، چنانچه تمایل دارید که کارشناسان بیمه‌ بین با شما تماس بگیرند، فقط کافی‌ست وارد قسمت تماس با ما شوید و فرم مربوطه را کامل کنید.

درگاه مطمئن، پرداختی بی‌دردسر

همان‌طور که در خرید حضوری، مشتری گاهی اوقات با مشکلات مالی مواجه است و در خرید اینترنتی نیز ممکن است با مسائلی در روند پرداخت روبه‌رو شود. بیمه‌ بین با فراهم آوردن یک درگاه ایمن و مطمئن برای پرداخت تحت نظارت و کنترل شرکت بیمه سامان، خیال شما را از بابت مسائل امنیتی و مالی راحت می‌کند.