بیمه تمام عمر

هدف در بیمه عمر اطمینان یافتن از آینده از طریق تأمین سرمایه یا مستمری برای فرد بیمه شده و یا افراد ذینفع مورد نظر او در موعد مقرر در زمان حیات و یا پس از فوت وی می‌باشد. تعهد شرکت بیمه در این زمینه در مقابل دریافت حق بیمه می‌باشد. بیمه گر در ازای دریافت حق بیمه ، بطور مادام العمر متعهد می شود که اگر هر زمان و به هر علت ، بیمه شده فوت کند سرمایه مندرج در بیمه نامه را با اضافه سرمایه ای که از محل مشارکت در منافع تامین شده به استفاده کننده بپردازد.

بیمه تمام عمر در واقع یک نوع سرمایه‌گذاری است. در این نوع بیمه عمر، شرکت بیمه موظف است که در صورت فوت بیمه شده، مبلغ اندوخته یا همان سرمایه او را به ذینفعان و بازماندگانش بپردازد. همین تعهد نیز علت محبوبیت روز افزون این نوع بیمه عمر است.

طبق قرارداد توافقی که در این بیمه‌نامه که بین افراد بیمه شده و شرکت بیمه منعقد می‌شود، فرد بیمه شده می‌تواند در ازای پرداخت حق بیمه که معمولا به صورت سالانه محاسبه و دریافت می‌شود، در آینده از خدمات شرکت استفاده کند. جبران مخاطرات و خسارات ناشی از احتمال مرگ، از کار افتادگی، کهولت سن و… از جمله مهم‌ترین تعهداتی هستند که در قرارداد این نوع بیمه‌نامه قید می‌شود. بنابراین شما با خرید بیمه عمر به نوعی برای آینده خودتان و بازماندگان‌تان سرمایه‌گذاری می‌کنید.

به طور کلی بیمه‌های عمر را بسته به تعهدات شرکت بیمه می‌توان به سه دسته زیر تقسیم کرد:

 1. بیمه‌ای که در صورت فوت، برای بازماندگان جبران خسارت می‌کند.
 2. بیمه‌ای که در دوران حیات فرد بیمه شده ملزم به اجرای تعهدات است.
 3. بیمه‌ای که هم در طول حیات فرد بیمه شده و هم پس از فوت وی الزام به اجرای تعهدات قید شده در قرارداد دارد.

بیمه تمام عمر جزء دسته اول محسوب می‌شود. در این نوع بیمه‌نامه، شرکت بیمه متعهد می‌شود که در صورت فوت بیمه شده، برای بازماندگان جبران خسارت کند. بنابراین با خرید این نوع بیمه عمر، الزاما خود فرد بیمه شده از خدماتی بهره‌مند نمی‌شود. این شکل بیمه، بیشتر شبیه به سرمایه‌گذاری است.

با خرید بیمه تمام عمر، بیمه شده می‌تواند از شروع تولدش تا سن ۱۰۶ سالگی با پرداخت حق بیمه‌ای از قبل تعیین شده که البته خود انتخاب کرده است به مدت نامحدود از پوشش‌های بیمه‌ای استفاده کند. همچنین بیمه شونده می‌تواند با خرید این بیمه‌نامه سرمایه قابل توجهی برای بازماندگانی همچون فرزند، همسر، خواهر، برادر و … که شخصا انتخاب می کند برجای بگذارد.

تعدادی از ویژگی های بیمه تمام عمر

 • انعقاد قرارداد تا پایان عمر
 • امکان دریافت وام بدون نیاز داشتن به هر گونه تضمین
 • باقی گذاشتن سرمایه ای قابل توجه برای بازماندگان
 • امکان بازخرید بیمه نامه
 • پرداخت سود مشارکت در صورت بازخرید بیمه نامه
 • پرداخت مبلغی معادل با سرمایه فوت در صورت حیات بیمه شده تا اتمام مدت بیمه نامه
 • امکان مخفف نمودن بیمه نامه در طول قرارداد بیمه نامه
 • ضریب افزایش سرمایه فوت از 0% تا 20%
 • پرداخت حق بیمه طی مدت 5، 10 و یا 15 سال و پرداخت به صورت سالانه
 • ضریب افزایش حق بیمه از 0% تا 20%
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *